Liepos 17-18 d. visai kavai -25% nuolaida. Pasiūlymas negalioja specialių kainų pasiūlymams - 2kg ir 3kg.

Lietuviškas romas iš Salvadoro

Salvadoriečiai labai didžiuojasi savo pirmuoju romu. Nes nežino, kad jis lietuviškas.

Alfredo Pacas pagamino pirmą romą Salvadore.

Jokių klaidų čia nėra, lietuviškas romas iš tiesų egzistuoja. Taip, kaip sakome, kad Adomas Mickevičius yra lietuvis, o lenkai sako, kad jis – lenkas, taip galime teigti, jog Pacų giminės Salvadore gaminamas romas yra lietuviškas.

Apie Pacų auginamą kavą jau esame girdėję ir ne kartą ragavę. O štai šią vasarą Lietuvoje svečiavęsi Pacai mums dar kartą pristatė savo prieš 12 metų pradėtą gaminti romą. Žymios LDK giminės palikuonio Fernando Alfredo Paco sukurtas romas „Cihuatan“ padėjo dar vieną bendrą Lietuvos ir Salvadoro istorijos tašką. Tad pirmąja ir kol kas vienintele jo eksporto šalimi neatsitiktinai tapo Lietuva. Nors Karibai, kurių regione yra Salvadoras, nuo seno laikoma romo sostine, tačiau pačiame Salvadore jis nebuvo gaminamas iki šiol. Pionieriumi tapęs „Cihuatan“ romas pavadintas vietovės, kurioje kilo, vardu. Per metus „Cihuatan“ romo pagaminama apie 60 tūkst. butelių, nesiekiant konkuruoti su didžiaisiais gamintojais.

Romo gamybai reikalingi dideli kiekiai šviežių cukranendrių

Viskas prasideda derlingose cukranendrių dirvose. Jos kruopščiai sėjamos, auginamos, atrenkamos geriausios, o iš cukranendrių derliaus išgauta melasa fermentuojama, distiliuojama ir brandinama iki virsta romu. Šis romas gaminamas „Solera“ metodu – jaunesnio amžiaus romai maišomi su ilgiau brandintais. Toks įvairaus amžiaus romų mišinio rezultatas nekinta, jo kokybė kruopščiai prižiūrima, kad būtų išlaikyta skonio ir aromato harmonija. Norint nusakyti pagaminto gėrimo amžių, skaičiuojamas mišinio amžiaus vidurkis.

Gėrimo brandinimo rūsys.

„Cihuatan“ romas brandinamas baltojo ąžuolo statinėse, kur prieš tai buvo laikomas burbonas. Taip jis įgauna reikalingų taninų ir turtingą skonį: dvelkia subtiliu medienos aromatu, vanilės ir kavos užuominomis, minkštais kavos tonais ir turi išskirtinio šviežios cukranendrės sulčių saldumo. 8 mėn. brandinto romo stiprumas – 40 %.

Romas supilstomas į stiklinius butelius.

Romo ragaukite HURACÁN COFFEE - Gedimino pr. 35 / Gedimino pr. 9 / Upės g. 9 / Saltoniškių g. 9. Įsigykite - partnerių „Vyno Klubo" parduotuvėje Stumbrų g. 15, Vilniuje arba internetinėje parduotuvėje - www.vynoklubas.lt.