Meksika - savaitė Oaxaca ir Chiapas kavos regionuose

25 / 04 / 2018

Po 2014-aisias šalies kavos ūkius nusiaubusios kavamedžių rūdžių kas antras kavamedis šalyje nedavė derliaus. Palyginimui - iki 2013 metų rūdžių Meksikos kavos derlius buvo 3.380 tūks. kavos maišų (maišo svoris - 60kg), o 2014-aisiais jis buvo per pus mažesnis.

Šiemet, nors derlius kai kuriuose regionuose tęsiasi iki gegužės mėnesio, jau skaičiuojama, kad derlius viršija 3.855 tūks. maišų, o tai byloja, kad apimtys atsigavo, deja, kokybei atgauti dar prireiks kelerių metų.

Beveik keturiasdešimtyje susitikimų Oaxaca ir Chiapas regionuose su kavos ūkininkais ir apdorojimo stočių savininkais negirdėjome nė vieno, kuris būtų buvęs nepaliestas kavos rūdžių ligos. Meksikoje kavos auginimu užsiima daugiau nei pusę milijono šeimų, 95% šių šeimų kavos auginimas - vienintelis pajamų šaltinis. Įsivaizduokite ūkio šeimininkus, turinčius iki 2 hektarų žemės (tokių ūkių Meksikoje 85%), bet netenkančių 70% (vidutiniškai paveiktų kavamedžių Oaxaca regione) derliaus, o atitinkamai - pajamų už užaugintą kavą.

Per penkių dienų intensyvius susitikimus iš ūkininkų rankų gavome keturiasdešim aštuonias skirtingas kavas ragavimui. Jos jau Lietuvoje. Skrudiname ir ragaujame, įspūdžiai - netrukus.